Michael Schumacher paditet teksa është në koma

Një motoçiklist spanjoll, ka plotësuar një kallëzim formal mbi Michael Schumacher rreth një aksidenti rrugor të ndodhur disa javë përpara përplasjes tragjike të yllit të F1 në aksidentin me More...

by GlobiSot Staff | Published 1 min ago

Michael Schumacher paditet teksa është në koma

Një motoçiklist spanjoll, ka plotësuar një kallëzim formal mbi Michael Schumacher rreth një aksidenti rrugor të ndodhur disa javë përpara përplasjes tragjike të yllit More...

Mbretëresha Elizabeta II mbush 88 vjeç (foto)

Një portret i papublikuar më parë, i mbretëreshës Elizabeta II, nga i mirënjohuri, fotografi britanik David Bailey, është zbuluar sot në kuadër të 88-vjetorit të More...

Mbretëresha Elizabeta II mbush 88 vjeçe (foto)

Një portret i papublikuar më parë, i mbretëreshës Elizabeta II, nga i mirënjohuri, fotografi britanik David Bailey, është zbuluar sot në kuadër të 88-vjetorit të More...

Hënë e përgjakur në Torino

Fatkeqësisht këto ditë qielli mbi ne ka qenë i mbushur nga retë dhe dikush ka humbur pamjet e mrekullueshme të ofruara nga Hëna e përgjaktë në këtë mes prilli. Por, More...

Ziadin Sela: Vota në asnjë mënyrë të mos shkojë për BDI-në

Ziadin Sela kryetar i Komunës së Strugës,  i pyetur nga Drin.mk për qëndrimin që do të mbajë ai dhe Dega e PDSH-së në Strugë në raport me  zgjedhjet parlamentare More...

Ja pasardhësit e Moyes

Mediat britanike tashmë kanë filluar të mendojnë për emrat e rinj të trajnerëve që mund të marrin drejtimin e Manchester More...

Unted shkarkon Moyesin?

David Moyesit duket se nuk do të jetë më trajneri i Manchester United, pasi pronarët “Glazer family” More...

Angli, Kameron akuzohet për nxitje të urrejtjes fetare

Një grup i shkencëtarëve, akademikëve, dhe shkrimtarëve të njohur, e ka akuzuar sot kryeministrin e Britanisë,...

Të pasmet e mëdha, ja pse dëmtojnë shëndetin

Në shumë vende parapëlqehet eleganca, por në Venezuelë, parapëlqehen prapanicat e mëdha. Tendenca e grave për...

FOTOT/ Edhe këto gra “xhirafa” mendojnë se duken bukur

Pak pasi raportuam për një fis në Etiopi, ku femrat vendosnin “pjata” në buzën e poshtme...

Shqiptari e marton djalin me fishekzjarre si në stadium (FOTO)

Ikona e tifozerisë kosovare, Shefqet Begu – QETI, udhëheqës i Torcidës së Mitrovicës, të dielën More...

Kisha në oborrin e UP-së do të rrënohet!

Ministri i Ambientit dhe i Planifikimit Hapësinorë, Dardan Gashi ka thënë se edhe kisha “Shën Nikolla” në oborrin e Universitetit të..

Menduhi bazohet se çka thotë CIA për shkatërrimin e Jugosllavisë, e jo te Alia (VIDEO)

Edhe lideri i PDSH – së, Menduh Thaçi në mitingjet e tij të fundit ka komentuar se kush mund t’i ketë..

Ja pasardhësit e Moyes

Mediat britanike tashmë kanë filluar të mendojnë për emrat e rinj të trajnerëve që mund të marrin drejtimin More...

Unted shkarkon Moyesin?

David Moyesit duket se nuk do të jetë më trajneri i Manchester United, pasi pronarët “Glazer family” nuk po durojnë dot..

Paditet Michael Schumacher!

Po lufton me vdekjen, por tani Michael Schumacherit i është shtuar një telash tjetër. Një çiklist spanjoll e ka paditur gjermanin..

Michael Schumacher paditet teksa është në koma

Një motoçiklist spanjoll, ka plotësuar një kallëzim formal mbi Michael Schumacher rreth një aksidenti rrugor të ndodhur disa javë përpara përplasjes..

Hënë e përgjakur në Torino

Fatkeqësisht këto ditë qielli mbi ne ka qenë i mbushur nga retë dhe dikush ka humbur pamjet e mrekullueshme të ofruara..

Angli, Kameron akuzohet për nxitje të urrejtjes fetare

Një grup i shkencëtarëve, akademikëve, dhe shkrimtarëve të njohur, e ka akuzuar sot kryeministrin e Britanisë, David Cameron, se po shkakton..