Shtatë mendime të bukura përpara se të flini

Streset, lodhja fizike, psikologjike, problemet ekonomike etj., e bëjnë tepër të ngarkuar jetën e çdo dite. Kjo gjendje padyshim e vështirëson shumë jetën e çdokujt, ndaj këshillohet të bëni More...

by GlobiSot Staff | Published 1 week ago

Shtatë mendime të bukura përpara se të flini

Streset, lodhja fizike, psikologjike, problemet ekonomike etj., e bëjnë tepër të ngarkuar jetën e çdo dite. Kjo gjendje padyshim e vështirëson shumë jetën e çdokujt, More...

Burrat s’i durojnë dot gratë xheloze

Xhelozia është defekti që burrat nuk ua durojnë dot shoqeve të tyre. Për burrat rezulton e vështirë që të jetojnë një marrëdhënie të qetë nëse partnerja shesh More...

Mbijetesa në jetimoren e tmerrit -FOTO

MEKSIKË-Para dy ditësh autoritetet në Meksikë thanë se kanë arritur që të lirojnë qindra fëmijë e të rritur nga një jetimore, në të cilën abuzoheshin fizikisht More...

Telefonat e parë në Android One, gjatë muajit tetor

Google ka bërë shumë njoftime të rëndësishme në konferencën e saj të zhvilluesve, Google I/O, dhe në mesin e njoftimeve të shumta janë përmendur edhe planet e kompanisë More...

Në Peru ndërtohet ura me fije bari

Një mijë fshtarë bashkojnë forcat çdo vit në një traditë 500-vjeçare që konsiston në thurjen e një litari-urë që shërben për të kaluar lumin Apurimak dhe për More...

Skuadrat e mëdha pas Xherdan Shaqirit

Pas Romës dhe Juventusit, edhe skuadra e Milanit ka shfaqur interesim për transferimin e Xherdan Shaqirit. Xherdan Shaqiri More...

Shkodran Mustafi, “Lahmi” i ri i Gjermanisë

Kapiteni i kombëtares gjermane, Philipp Lahm, dje ka shokuar gjithë botën e futbollit duke njoftuar pensionimin More...

I moshuari seks në park me një vajzë të re

Seksi në publik kohët e fundit ka marrë përmasa të mëdha, ku në shumë shtet të...

Erla Mëhilli, pesë muajsh shtatzënë

Erla Mëhilli është pesë muajsh shtatzënë. Këshilltarja për mediat e ish-kryeministrit Berisha dhe deputeti demokrat, Keltis...

Më e mirë e ëma se e bija (FOTO)

Këngëtarja nga Kosova, Argjentina Ramosaj, ka përfunduar shpesh në kopertinat rozë gjatë këtyre ditëve, për pushimet...

Gjermania Rusisë, ke shansin e fundit

Ministri i jashtëm gjerman, Frank Ëalter Steinmeier, ka thënë se Moska është duke u përballur me mundësinë More...

Dita e 12-të e konfliktit në Gaza, 330 viktima

Zyrtarët palestinezë kanë thënë se sulmet ajrore të Izraelit kanë vrarë mbi 25 persona në Rripin e Gazës gjatë ditës së..

Biznesmeni thotë: vetëm 3 ditë punë për të gjithë të punësuarit

Biznesmeni me i madh i Meksikës dhe njeriu i dytë më i pasur në botë, Carlos Slim në një konferencë të..

Skuadrat e mëdha pas Xherdan Shaqirit

Pas Romës dhe Juventusit, edhe skuadra e Milanit ka shfaqur interesim për transferimin e Xherdan Shaqirit. Xherdan More...

Shkodran Mustafi, “Lahmi” i ri i Gjermanisë

Kapiteni i kombëtares gjermane, Philipp Lahm, dje ka shokuar gjithë botën e futbollit duke njoftuar pensionimin nga kombëtarja kampione e botës...

Lirohet Fadil Vokrri

Para pak çastesh, Fadil Vokrri është liruar nga paraburgimi. Pasi është marr në pyetje nga prokurori i gjykatës publik, Elez Blakaj,..

I moshuari seks në park me një vajzë të re

Seksi në publik kohët e fundit ka marrë përmasa të mëdha, ku në shumë shtet të Evropës janë regjistruar mjaft raste...

Uthulla e Mollës dhe humbja e peshës

Uthulla e Molles është një nga mjetet më të njohura natyrore në luftën kundër peshës, është e mrekullueshme për uljen e..

Shtatë mendime të bukura përpara se të flini

Streset, lodhja fizike, psikologjike, problemet ekonomike etj., e bëjnë tepër të ngarkuar jetën e çdo dite. Kjo gjendje padyshim e vështirëson..

Telefonat e parë në Android One, gjatë muajit tetor

Google ka bërë shumë njoftime të rëndësishme në konferencën e saj të zhvilluesve, Google I/O, dhe në mesin e njoftimeve të..

I moshuari seks në park me një vajzë të re

Seksi në publik kohët e fundit ka marrë përmasa të mëdha, ku në shumë shtet të Evropës janë regjistruar mjaft raste...